Oyun terapisi

4 Ağustos 2019 Pazar 21:48

Oyun terapisi

Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün "Oyun Terapisi Eğitimi" projesi tamamlandı.

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, müdürlüğün geliştirdiği proje, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından kabul edilerek 30-31 Temmuz ile 01 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirildiği bildirildi.

Açıklamada, projenin il müdürlüğünde görevli sosyal çalışmacı Gürcan Bal tarafından yazıldığı ve BAKKA tarafından kabul edilmesinin ardından Klinik Psikolog ve Pedagog Mehmet Teber tarafından "Oyun Terapisi Eğitimi" verdiği dikkati çekilerek, il müdürlüğünde görevli sosyal çalışmacı, psikolog, sosyolog, öğretmen ve çocuk gelişimcilerden oluşan 30 meslek elemanının projeden yararlanarak oyun ile çocukların yaşamış olduğu travmatik süreçleri ortaya çıkarma fırsatı yakaladıkları belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zonguldak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal Gümrükçü, bundan sonraki hedeflerinin sahada çocuklara yönelik koruyucu ve önleyici çalışmalar sunan kurumun, "çocuğun yüksek yararı" ilkelerinden hareketle ve yeni projelerle başta çocuk refahı alanı olmak üzere kentin sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak olduğunu ifade etti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz