Zonguldak Barosu da katılmıyor

18 Ağustos 2019 Pazar 21:50

Haber Merkezi

Zonguldak Barosu da katılmıyor

İzmir Barosu'nun Yargıtay Başkanlığı'na yazdığı ve kamuoyuyla paylaştığı cevap yazısının ardından Zonguldak Barosu da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak yargı yılı açılışına katılmayacaklarını açıkladı.

Zonguldak Baro Başkanı Avukat Özel Eroğlu, yaptığı açıklamada davetiyenin geldiği gün ret kararı aldıklarını kaydederek "Törene katılmayacağımızı davetiyenin geldiği gün bildirdik. Biz olayı Türkiye'nin gidişatı ve demokrasinin gelişmesi noktasında değerlendiriyoruz.

Demokrasi açısından sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Davetiye geldiğinde basın toplantısı yapma gereği bile duymadık, ciddiye almadık. Bu olay nedir ne değildir kimse bize anlatmasın. Geçmişte yapılanlar işin doğrusudur. Adli yılın açılışı kesinlikle Yargıtay'da yapılmalıydı. Ne oldu da açılış işi köşke taşındı. İşin asıl yanlışı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde. Yargı bağımsızdır. Herhangi bir gücün altına girdiğinde siz yargının bağımsızlığından söz edemezsiniz. Bu düşüncelerden hareketle biz gelen davetiye yok hükmündedir" diye konuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz