ZGC'ya konuk olan Uçar'dan önemli açıklamalar...

29 Eylül 2019 Pazar 19:59

Haber Merkezi

ZGC'ya konuk olan Uçar'dan önemli açıklamalar...

Uçar “Araziler işgal edildiyse Vali bunların yıkımını gerçekleştirmelidir” ZGC ‘ye konuk olan AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Zonguldak’ın egoların tatmin edildiği bir il olmadığını söyledi Hamdi Uçar, “Biz projeleri takip ederiz bunları uygulayacak olanlar da valilerdir. Vali Ahmet Çınar döneminde balıkçı barınakları yıkıldı. Emniyet güçleri ve kepçeler geldi ve yıkım yapıldı. Devlete kim bir şey diyebilir ki? Eğer yanlış yapılan bir şey var ise valinin görevi bunları yıkmaktır. Hazineye ve Milli Emlak’a ait araziler işgal edildiyse Vali bunların yıkımını gerçekleştirmelidir” dedi. Zonguldak’ta Lavuar Alanı ve Sahil Projeleri’nin tamamlandığını ve 2 ay içerisinde inşaat çalışmalarının başlayacağını ifade eden Milletvekili Hamdi Uçar, “Lavuar Alanı, Sahil Kordonu ve Liman Arkası’nın bulunduğu alanla ilgili çalışmalar başlayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Zonguldak’a geldi. Burada incelemelerini yaptı. Lavuar Alanı’nda rant oluşturacak yapıların yapılmasına kesinlikle izin verilmeyecek” diye konuştu

 

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ne konuk olan AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, önemli açıklamalarda bulundu.

Siyasetçi olarak, projeleri takip etmek görevlerini hatırlatan Uçar “Bunları uygulayacak olanlar da valilerdir” dedi.

Uçar, şöyle devam etti;

“Vali Ahmet Çınar döneminde balıkçı barınakları yıkıldı. Emniyet güçleri ve kepçeler geldi ve yıkım yapıldı. Devlete kim bir şey diyebilir ki? Eğer yanlış yapılan bir şey var ise valinin görevi bunları yıkmaktır. Hazineye ve Milli Emlak’a ait araziler işgal edildiyse Vali bunların yıkımını gerçekleştirmelidir” dedi. Bir vali projeler yapıyor hazırlıyor tabelalar asıyor ve tayini çıkıp gidiyor. Onun yerine başka bir arkadaş vali olarak atanıyor. O da ‘Yok ben bunları beğenmedim’ diyor. Bundan sonra böyle bir şey yok. Zonguldak Valilerin, emniyet müdürlerinin ve bürokratların egolarını tatmin edeceği bir yer değil. Buraya hizmet edilmesi gerekiyor. Biz Sayın Valimiz ile her zaman görüşme halindeyiz. Projelerin hayata geçmesi için bakanlarımızla da görüşerek hepimiz birlikte çalışıyoruz”

Ayrıca Zonguldak’ta Lavuar Alanı ve Sahil Projeleri’nin tamamlandığını ve 2 ay içerisinde inşaat çalışmalarının başlayacağını ifade eden Milletvekili Hamdi Uçar, “Lavuar Alanı, Sahil Kordonu ve Liman Arkası’nın bulunduğu alanla ilgili çalışmalar başlayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Zonguldak’a geldi. Burada incelemelerini yaptı. Lavuar Alanı’nda rant oluşturacak yapıların yapılmasına kesinlikle izin verilmeyecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri Zonguldak’a geldiler burada 2 aydır çalışma yapıyorlar. Altyapı proje çalışmaları tamamlandı. Ama şöyle bir algı var projeyi boşver başlayalım. O zaman derme çatma bir şey oluyor. Şu anda Adliye’nin önünden Valilk önüne kadar hazırlanmış bir proje var. Aynı zamanda Lavuar Alanı ile ilgili bir proje var. Ya önümüzdeki ay ya da ondan sonraki ay bu alanların çevresi kapatılacak ve inşaat çalışmaları başlayacak. 3 etaptan oluşacak. Birinci etapta bu iki proje hayata geçirilecek. 2’inci etapta ise Fevkani Köprüsü’nün kaldırılması var. Sayın bakanımız köprünün yapılacak olan projeleri kapatacağını ifade etmişti. Siyasi olarak baktığımızda eğer bu hizmetler bu dönemde Zonguldak’a gelmez ise hiçbir zaman gelmez. İsmail Eşref döneminde Lavuar Alanı için bir proje hazırlandı. Ben bile baktığımda ne güzel proje dedim. Keşke gerçekleşse dedim. Ancak alan TTK’nın alanı ve bunu bu şekilde proje çizmekle yapamazsınız. Bunu gördük” diye konuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz