Yeşil “Verilen sözler tutulmadı”

15 Ağustos 2019 Perşembe 21:29

Haber Merkezi

Yeşil “Verilen sözler tutulmadı”

 

Hükümetle TÜRK-İŞ arasında devam eden Toplu Sözleşme görüşmelerinde TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın hükümetin teklifini kabul ettiklerini açıklamasına Genel Maden İşçileri Sendikası tepki gösterdi.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, istemedikleri bir anlaşmaya imza attıklarını belirterek, “GMİS Genel Başkanı olarak “ben imzalamam” dedim. Ben itiraz edince Petrol-iş ve Türkiye Maden-İş de imzalamayacağını söyledi. Ancak, diğer sendikalar imzalayacağını açıklayınca yalnız kaldık. Çerçeve anlaşması olduğu için imzayı artık.” dedi.

“SÖZLER TUTULMADI”

Yer üstünde çalışan işçilerin ücretlerinin iyileştirilmesi için yaptıkları tüm görüşmelere rağmen verilen sözlerin tutulmadığına vurgu yapan Yeşil, “Bakanlık yetkilileri yer üstünde çalışan arkadaşlarımız için verdiği sözü tutmadı” dedi. 

Hakan Yeşil, Türk-İş Başkanı Atalay’ın mikrofonu kapalı zannederek yanındaki Bakan’a, “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapatalım böyle" şeklindeki tepki çeken sözlerini de yorumlayan Yeşil, “Hoş bir durum olmadı” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz