YÜREK Mİ YEDİN?

4 Ağustos 2019 Pazar 22:09

Haber Merkezi

YÜREK Mİ YEDİN?

 

Yaptığım haberler ya da köşemdeki yorumlar üzerine, beni iyi tanıyan bir dostum “Yürek mi yedin?” diye sordu!

Ankara’da görev yapan bir gazeteci dostum da ülkedeki yerel basının o bölgenin siyasetçilerine, yöneticilerine her daim “alkış” tuttuğunu, oysa benim farklı olduğuma işaret ederek, ülkenin sorunlarının çözülmesi anlamında yerel basının yapması gerektiğini yaptığımı söyledi…

Allah, Allah…

Devletin köküne dinamit koyanlarla, demokrasimizi ve cumhuriyetimizi, dolayısıyla bağımsızlığımızı yok etmek isteyenlerle mücadele etmenin yolu, yürek yemekten mi geçiyor?

Giydiği üniformadan aldıkları güçle, (meslektaşları Güneydoğu’da şehit olurken) kendini viskiye, balık ve rakıya satarak avanta peşinde koşanlarla mücadele etmenin yolu, yürek yemekten mi geçiyor?

Zonguldak’a bir çivi çakmayan, ancak bu kentin dinamiklerinden nemalanan siyasetçilerle mücadele etmenin yolu, yürek yemekten mi geçiyor?

Acılık deresinden limana b.k akıyor! Gazipaşa lağım kokuyor! Mithatpaşa tünellerinin akıbeti meçhul! Trafik Arap saçı…

Liman sahil projesinde bir adım bile atılmıyor! Olan ekmeğini balıkçılıktan çıkaran, ruhsat sahibi balıkçılar ile Kilimli sahil yolundaki bir garibanın derme çatma kulübesine oluyor!

Termik santraller zehir saçıyor. Bölgede yeni santraller yapılmak isteniyor! Bunlarla mücadele etmenin yolu yürek yemekten mi geçiyor?

Bazı batık müteahhitler ve (Davut Acar, Zeki Çolak gibi) işini yoluna koyan(!) (Hasan Vehbi Aksoy gibi) bazı müteahhitlerin, belediyeleri arpalık haline getirmesiyle mücadele etmenin yolu da mı yürek yemekten geçiyor?

Kaçak katlarla rant sağlayanlar ve bunlara taviz verenlerle de mücadele etmenin yolu yürek yemekten mi geçiyor?

Eğer öyleyse;

Ben o yüreği doğduğumda yedim…Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz