Uçar’ın söyledikleri!

30 Eylül 2019 Pazartesi 18:38

Haber Merkezi

Uçar’ın söyledikleri!

AK PARTİ Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ndeki açıklamalarına baktığımızda, özellikle kaçak yapılaşma konusuna dikkat çektiğini görüyoruz.

Uçar, “Hazineye ve Milli Emlak’a ait araziler işgal edildiyse Vali bunların yıkımını gerçekleştirmelidir” diyor ve ekliyor;

“Zonguldak valilerin, emniyet müdürlerinin ve bürokratların egolarını tatmin edeceği bir yer değil. Buraya hizmet edilmesi gerekiyor”

Lauvar alanı ile sahil projesine de dikkat çeken Hamdi Uçar, bu projelerde “rant”oluşturacak yapıların yapılmasına kesinlikle izin verilmeyeceğini de ifade ediyor ve adres bile gösteriyor.

Bakınız;

Türkiye’yi 17 yıldır AK Parti iktidarları yönetiyor.

Hamdi Uçar 13 yıllık faal siyasi yaşamında AK Parti'nin merkez ilçe ve il başkanlığı görevlerinde bulundu.

Şimdi ise milletvekili…

Soruyorum;

“Zonguldak’ın en büyük sorunu olan kaçak yapılaşma ve hazine yeri işgalleri bugün mü ortaya çıktı?”

“Uçar, ilçe ve il başkanı iken bu yapılaşma üzerine hiç gitti mi?”

Anlaşılan o ki;

İl başkanlığı döneminde, Kozlu’da AK Kavşak olarak bilinen yerde kimlere rant sağladıkları hakkında, öte yandan yine Kozlu’da kendisinin işlettiği “Öz Süt” adlı kafeteryası hakkında “kaçak” olduğuna ilişkin ortaya atılan iddialara, kardeşinin FETÖ bağlantıları hakkında bugüne kadar hiçbir açıklama yapmayan Hamdi Uçar’ın hedefi Vali Erdoğan Bektaş ile Emniyet Müdürü Metin Turanlı ve ismini vermediği bazı bürokratlar!

Hamdi Uçar, “Biz projeleri takip ederiz bunları uygulayacak olanlar da valilerdir” derken başka neyi kastetmiş olabilir ki?

Ancak;

Burada bir hakkı da teslim etmek gerekiyor.

Vali Ali Kaban döneminde yoğunlaşan projeler, Vali Ahmet Çınar döneminde de havada uçuştu.

Her iki valinin arkasına takılan TSO Başkanı Metin Demir’de bu projeler uğruna TSO kasasını maaş ödeyemez duruma getirdi.

Peki;

Nerede bunca para harcanan projeler?

Hangisi hayata geçti?

En basiti, Araştırmacı Yazar Ekrem Murat Zaman’ın gayretleriyle Ali Kaban döneminde hazırlanan turizm amaçlı Zonguldak-Kozlu arasındaki  “Kömüre giden yol” projesi nerede?

Vali Ahmet Çınar göreve geldiğinde bu projenin adını “Kelebeğin rüyasına giden yol” (ne alakası varsa?) olarak değiştirdi, sonra da rafa kaldırdı.

Bunlar arasında başka projeler de var.

Ancak;

Tüm bu olup bitenler yine de Hamdi Uçar’ı haklı çıkarmaz.

Adama “Sen o tarihlerde Ay’da mı yaşıyordun?” diye sorarlar.

Siz, milletvekili seçileli yaklaşık bir yıl oldu.

Belediyeyi de CHP'den almanızın üstünden 6 ay geçti.

Elle tutulur bir tek yatırımınızı gösterin bana!

DSİ Genel Müdürlüğü’nün tozlu raflarında duran ve “Belediye bizim değil. Neden CHP’ye prim yaptıralım?” anlayışıyla el atmadığınız Çaydamar ve Üzülmez derelerinin ıslahına ilişkin projeyi o raflardan indireceğinizi gösterin bana!

İçinizdeki FETÖ’cülerle ilgili yaptığınız tek bir mücadelenizi gösterin bana!

Asla gösteremezsiniz…

Zira böylesi adımlarınız yok!

Kaçak yapıdan bahsediyorsunuz.

Bakın;

Ben size bir adres vereyim. Gazipaşa’nın göbeğindeki Çolaklar iş hanının çatına yapılan kafeterya kaçak.

Muharrem Akdemir döneminde bu kat mühürlenmişti. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de burada yaptığı inceleme sonucunda yıkım ekipleri olmadığından belediyeden buranın yıkılmasını istedi.

Senin belediye başkanın da “Zonguldak’ta kaçak yapı yok” diyerek aklı sıra“rant” sağlamaya çalışıyor…

Lauvar alanında “ranta izin verilmeyecek” sözünüzün doğruluğuna inanabilmek için yıktır o kaçak katı da görelim!

“Liman ve sahil projesine 2 ay içinde başlıyoruz” diyorsun…

Oradaki kafeleri, lokantaları, her bulduğu alana boş masa atarak midyeci, çaycı, çorbacı, gözlemeci gibi işgalleri ortadan yok edebilecek misin?

Özetle; bu alanda Kıyı Kenar Kanunu’na uygun düzenleme yapılmasını sağlayabilecek misin?

2 ay çok uzun bir zaman değil.

Biz bekliyoruz!

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz