TOP ALAN’DA

23 Şubat 2020 Pazar 21:07

Akay Turhan

TOP ALAN’DA

Batık müteahhit Davut Acar’ın Zonguldak Belediyesi’nden kiraladığı eski CarrefaurSa’nın bulunduğu yerin, bilindiği gibi ilgili sözleşmeye aykırı olarak önceki belediye başkanı Muharrem Akdemir tarafından Erdoğan Demir’e peşkeş çekildiğini, bu kentte bilmeyen yok.
Pusula’dan Ali Rıza bu durumu;
“Zonguldak Belediye Başkanı, Meclis Üyeleri ve birçok kuruma gönderilen mektupta yıllarca Davut Acar tarafından işletilen Carrefour alanıyla ilgili çarpıcı iddialara yer verildi.”
“Davut Acar’dan sonra Ateş Gayrimenkul olarak inşaatına başlanan ancak son günlerde Demirpark olarak adlandırılan binayla ilgili kamuoyundan gizlenen gerçekleri içeren mektubu (sanki yeni bir gelişmeymiş gibi) Pusula yayınlıyor” başlığı ile okuyucularına duyurdu!
Oysa;
Yeni Gün’de ben, Halkın Sesi’nde Mustafa Özdemir yıllarca bu konuyu gündemde tuttuk ve ilgili sözleşmeyi çarşaf çarşaf yayınladık…
Kimse oralı bile olmadı!
Bakınız;
Sanıyorum konuya hakim bir belediye çalışanı tarafından hazırlanan ve belediye meclis üyelerine gönderilen ve Pusula’da yayınlanan bu yazıyı dikkatle okuyun!
Özetle ne diyor yazıyı kaleme alan bu kişi?
“Sözleşmede ihaleyi alan kişinin (yüklenici) tesisi tamamen üçüncü kişilere devredemeyeceği, işgal ettiremeyeceği, kullandıramayacağı, başka ortak alamayacağı, devir ve temlik edemeyeceği belirtiliyor. Bu taahhütler yerine getirilmez ise firmanın idareye verdiği kesin teminatın irat kaydedileceği ve sözleşmenin fesih edileceği hüküm altındadır”
“Sizlere düşen görev bu alan için zaman kaybetmeden ciddi çalışma yaparak Zonguldak belediyesinin işgal edilen ve bu şehirde eşi emsali bulunmayan bu alanının derhal Zonguldak belediyesine iade edilmesini sağlamaktır”
“Sayın Meclis Üyesi; öncelikle yapılması gereken bu alanda inşaat çalışmalarını durdurmak yani inşaatı mühürlemektir. Yalnızca mühürlemek yetmez sonrasında da kaçak çalışmaları önlemek için bu sürecin titizlikle takibini yapmak gerekir”
“Sizlerde bu yasadışı işlemlerin birilerini zengin etmesine, kamu malının gasp edilmesine göz yumacak mısınız?”
Her kim bu milletin hak ve hukukuna el uzatmış ise zehir zıkkım olsun, sizlere düşen görev bu milletin hakkını gasp edenlerden hesap sormaktır”
Burada garip olan bir başka durum daha var!
Ali Rıza “uyarı” niteliğinde hazırlanan ve tamamen gerçeğe dayalı (kendi deyimiyle) bu mektubu yayınlarken, olayın diğer muhatabı Erdoğan Demir’in adını neden kullanmamıştır?
Herhalde buna bir yerleri yetmemiştir! Neyse…
Şimdi;
Top Belediye Başkanı Selim Alan’da…

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz