Sahte klima tamircileri yakayı ele verdi

4 Ağustos 2019 Pazar 21:45

Sahte klima tamircileri yakayı ele verdi

Bartın'da kendilerini klima yetkili servisi olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen iki zanlı yakalandı.

Alınan bilgiye göre, şüpheliler E.K. ile kuzeni B.K, telefonla aradıkları vatandaşlara kendilerini klima yetkili servisi olarak tanıtarak, bakım hizmeti vereceklerini söyledi.

Klima gazı, tamir ve bakım aparatlarıyla gittikleri yerlerdeki klimaların yıllık bakımlarını yaptıklarını söyleyen zanlılar, yaklaşık 20 kişiden 50 ile 200 lira arasında servis ücreti aldı.

Bir süre sonra klimaları arızalan ve yetkili servisi arayan vatandaşlar, kayıtlarının olmadığını öğrenince dolandırıldıklarını anlayarak, durumu polise bildirdi.

Polis ekipleri, "klima bakımı" bahanesiyle dolandırıcılık yaptığı belirlenen E.K. ve B.K'yi, kent merkezinde otomobillerinde yakaladı.

Şüphelilerin, yanlarındaki alet ve malzemelere de el konuldu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz