Reklamcı kimliği altında dolandırıcılık!

3 Ekim 2019 Perşembe 20:32

Haber Merkezi

Reklamcı kimliği altında dolandırıcılık!

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, son günlerde kendini gazeteci olarak tanıtan bazı şahısların, reklam adında esnafı dolandırmak istediklerini söyledi.

Günay yaptığı açıklamada, şunları kaydetti;

“Dernek üyelerimizden gelen şikayetler üzerine bu açıklamayı yapmak zaruri hale gelmiştir.

Son günlerde kendilerini gazeteci veya reklamcı olarak tanıtan bazı şahıslar, Ereğli esnafına dadanmış ve 50 TL karşılığında reklam anlaşmaları yapmaya başlamışlardır.

Zonguldak’tan geldiklerini belirten bu şahıslar, özellikle Ereğli merkezi dışında kalan sanayi bölgesi ve civarında örgütlenmişlerdir.

Esnafımızı ‘Sizi google’a ekleyeceğiz. Reklamınızı yapacağız’ şeklinde kandıran bu şahıslar, peşin tahsil ettikleri paralara fatura dahi kesmemekte, reklamları da herhangi bir mecrada yayınlamamaktadır..

Bu yüzden bunun bir dolandırıcılık örneği olduğu aşikardır..

Böyle bir dolandırıcılığa mesleğimiz alet edilmesi utanç verici bir durumdur.

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu başta olmak üzere tüm yetkilileri, emniyet personelimizi  bu sahtekarlığa bir ‘dur’ demeye davet ediyor, gereğinin yapılması önemle rica ediyoruz.”

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz