Posbıyık, Cumhuriyeti hedef gösterdi!

22 Ağustos 2019 Perşembe 22:35

Haber Merkezi

Posbıyık, Cumhuriyeti hedef gösterdi!

CHP’nin olağanüstü Ereğli İlçe Kongresi’nin ertelenmesini haber yapan Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine, ilçe başkan adayı Neriman Posbıyık tepki gösterdi.

Cumhuriyet Gazetesi Muhabiri Ali Ayaroğlu’nun “CHP’de tartışmalı kongre ertelendi” başlığı ile verilen haberi, düzenlediği basın toplantısında gazetecilere ve kamuoyuna göstererek, kongrenin iptal edilmesini bu habere dayandırdı.

Cumhuriyet Gazetesi verdiği haber şöyle;

“CHP’li Kdz. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık’ın ilçe başkanlığına aday olması üzerine tartışma yaratan olağanüstü ilçe kongresi ileri bir tarihe ertelendi.

Neriman Posbıyık ve Sertan Ocakcı’nın yarışacağı kongrenin tarihini genel merkez belirleyecek.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, kongrenin ertelenmesinin partisinin geleceği açısından olumlu bir gelişme olduğuna dikkat çekti.

Demirtaş, “Hiç kimse CHP’nin üstünde değildir. Bu parti kişilerin çıkar ilişkilerinin ön planda tutulduğu bir yapı değildir. Daha önce de yapılmak istenilen yanlışın önlenmesine dikkat çekmiştim. Parti tüzüğüne göre alınan bu karar CHP’ye ve Ereğli’ye hayırlı olsun”

Posbıyık’ın eşinin desteğiyle aday olması, Ereğli’de tepki ile karşılanmıştı”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz