Pelenkoğlu kayıplara karıştı

6 Ekim 2019 Pazar 22:39

Elmas Televizyonu

Pelenkoğlu kayıplara karıştı

Zonguldak ve Bartın'da faaliyet gösteren Pelenkoğlu Beton, borçları karşılığında Bartın Çimanto’ya devredildi.

Zor günler geçiren ve piyasaya yüklü miktarda borç bırakan Pelenkoğlu, Bartın, Gökçebey ve Kozlu'daki beton santrallerini Bartın Çimento’ya devretti.

Bartın ve Zonguldak bölgesinde pek çok şirkete milyonlarca lira borç bırakan Pelenkoğlu şirketi, aralarında kamu bankalarının da olduğu çok sayıda bankadan 95 milyon Lira kredi kullanmıştı.

Tam da bu aşamada patron Uğur Pelenkoğlu, ani bir kararla boşandı. Tüm servetini eşi Güzin Pelenkoğlu’na veren Uğur Pelekonoğlu, otel ve yurtların da mülkiyetini eski eşine bıraktı. Şirketten para bekleyen alacaklılar, Pelenkoğlu’nun içinin boşaltılmasıyla şoke olurken, piyasada deprem etkisi yaratan bu gelişmenin ardından gözler 95 milyon Liralık krediye çevrildi.

Ancak tüm borçlanmalarla birlikte 150 milyon Liraya ulaşan rakam alacaklılara ödenmedi ve herhangi bir açıklama yapılmadı. Ani boşanma yoluyla şirketin milyonlarca liralık mal varlığını eski eşine devreden Uğur Pelenkoğlu ve bir serveti yöneten Güzin Pelenkoğlu, sessizliğini koruyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz