Lennestadt’a Çaycuma meydanı

6 Ekim 2019 Pazar 21:57

Haber Merkezi

Lennestadt’a Çaycuma meydanı

Almanya’nın Olpe şehrine bağlı Çaycuma’nın kardeş kenti Lennestadt Belediye Meclisi oy birliğiyle kentin en merkezi yerlerinden birinde bulunan bir meydana Çaycuma adını verdi.

Çaycuma Ticaret Sanayi Odası heyeti ile birlikte tam da kente yapacağı ziyaret öncesinde karar alınarak tabelasının asılması, Çaycuma heyetine büyük bir jest oldu.

Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt alınan kararla ilgili Başkan Kantarcı’ya yazdığı mektupta, “Kararı dün akşam Belediye Meclisinde oy birliğiyle aldık. Bundan çok mutlu oldum. Sana bildirmekten de büyük bir keyif alıyorum” dedi.

“DÜNYANIN İÇİNDE BULUNDUĞU KOŞULLARDA, BU KARAR, ÇOK ÖNEMLİ”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede “Lennestadt ile ilişkilerimiz çok önemli bir boyut kazandı. Karşılıklı olarak örnek bir kardeş kent ilişkisi geliştiriyoruz.  Bizim Belediye Meclisimizden daha önce geçen karar Lennestadt Belediye Meclisinde de görüşüldü, Çaycuma oy birliği ile kardeş ilan edilirken, kentin en merkezi yerlerinden birindeki bir meydana da Çaycuma adı verildi. Dünyada yabancı düşmanlığının hızla arttığı, İslamofobinin yaygınlaştığı bir zamanda, 4 partili bir belediye meclisinde, oy birliği ile alınan kararla Türkiye’den bir kentin kardeş kent ilan edilmesi gerçekten çok önemli. Biz kurduğumuz samimi ilişkilerle yalnızca iki kent arasında sosyal, kültürel ekonomik ilişkiler geliştirmiyor, Türk Alman dostluğunu gelişimine, halklar arasında önyargıların kaldırılarak dünya barışının sağlanmasına da mütevazı katkılar sunuyoruz. Böyle bir çabanın içinde olduğumdan dolayı çok mutluyum. Kararın alınmasında emeği geçen başta Lennesatdat halkı ve Başkan Stefan Hundt olmak üzere tüm dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz