Hüseyin TIRAŞ

LAFIMIZ YOK!

Hüseyin TIRAŞ / YAŞAMIN İÇİNDEN
8 Ağustos 2018 Çarşamba 17:00

 

Bir şey demedik...

Adam köy sofralarında değil, köy kahvehanelerinde mücadele verdi. Elbette ki Korhan Uzaldı'nın Çaycuma'da hatırı sayılır bir seven kitlesi var.

Dün Ak Parti'nin Çaycuma'da belediye başkan adaylığı için ismi geçen arkadaşlardan bahsetmiştik. Yazının yayınlanması ardından gerek sosyal paylaşım sitesinden, gerek telefon aracılığıyla beni arayanlar oldu...

"Korhan Uzaldı'nın adaylığını beklerken yazdığınız isimlere şaşırdık" şeklinde serzenişler yönettiler. Doğru da ettiler. Bu konuya da açıklık getirirsek eğer, Korhan Uzaldı'nın ailesinin bu işe pek de sıcak bakmadığını söylemeliyim...

Aday olursa ne olur derseniz epeyce şey olur derim...

Çünkü vatandaş Uzaldı'yı sevdi. Yapacağı en güzel siyaseti de yaptı. Kısa sürede gitmediği köy kalmadı. Kalmadığı gibi sorun olan yerlerde çözüm için elinden geleni de yapmaya çalıştı.

Şimdi burada şöyle bir yanılgıya düşmeyelim. "Adaylık için bahsettiğim isimler, gerçek anlamda saygın ve sevilen arkadaşlarımız!"

Yani vatandaşın "rakibi karşısında zayıf kalabilirler!" şeklindeki bir değerlendirmesi... Mesela Bülent Kantarcı da yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışıyor. Kötü diyebilir miyiz?

Neyse!

Herkes de siyaset yapamaz ki arkadaş...

Herkes siyasetçi olsaydı yada olabilseydi eminim partiler kendilerini yönetebilme çabasından ülke yönetimine zaman ayıramazlardı!

Korhan Uzaldı'ya tekrar dönecek olursak;

Evet şahsına ve siyaset anlamında yürüttüğü politikaya saygı duyuyorum. O arkadaşımız seçimlerden önce köy köy dolaşıp kahvehanelerde köylünün sorunlarını dinledi.

Sorunlara çözüm konusunda ise elinden gelen çabayı sarf ettiğini inkar edemeyiz. Azıcık incinen olacak ama ben Uzaldı'yı sosyal paylaşım sitelerinde hiç köylerde yemek sofralarında görmedim.

Köy kahvehanelerinde köylünün sorunlarıyla mücadele ederken boy boy fotoğraflarını hepimiz gördük. Kısa sürede de gerek Çaycuma'da olsun, gerek köylerinde epeyce bir sempati topladı. Kısacası vatandaş tuttu ve sevdi. Özellikle gençler...

Ayrıca bu adam İktisat fakültesi (ekonomist) mezunu. Neden olmasın belediye başkanı olacak bir potansiyele sahip bir siyasetçi...

Yani bir lafım yok!

Sevgiyle kalın...

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz