Kurbanlık hayvan satış yerleri denetlendi

6 Ağustos 2019 Salı 22:37

Kurbanlık hayvan satış yerleri denetlendi

Ereğli ilçesindeki kurbanlık hayvan satış yeri denetlendi.

Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri, Fen İşleri, Zabıta ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü iş birliğiyle ilçeye bağlı Delihakkı mevkisinde kurulan kurbanlık hayvan satış yerlerindeki kurbanlıklar sağlık ve idari açıdan denetlendi.

Veteriner İşleri Müdürlüğü Vektör Kontrol ve İlaçlama ekipleri tarafından da satış yerinde ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması yapıldı.

Ereğli Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurban kesim elemanı kursu uygulamalı eğitimine 33 kursiyerin katıldığı belirtildi.

Ereğli Belediye Mezbahasındaki uygulamalı eğitimde kursiyerlere kurbanlık hayvanlara yaklaşma, yatırma, dini kurallara göre kesim ve et muayenesi konular uygulamalı olarak anlatıldı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz