Kurban Bayramı'na doğru

6 Ağustos 2019 Salı 22:50

Kurban Bayramı'na doğru

Türk Hava Kurumu (THK) Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik, ilçe genelinde kurban derilerini toplamak için 10 araç ve 10 personelin görevlendirildiğini bildirdi.

Hasçelik, şube binasında düzenlediği toplantıda, fitre ve zekattan ramazan ayında 33 bin lira gelir sağlandığını, Kurban Bayramı için ise hazırlıkların devam ettiğini söyledi.

İlçe ve belde belediyelerinin yanı sıra köy ve mahalle muhtarlarının da desteğine ihtiyaçları bulunduğunu anlatan Hasçelik, "Gönüllülük esasına göre verilen izin gereği kurban derisi toplayacağız. Sıcak hava nedeniyle kesimden sonra tuzlanmayan deriler, 1-2 saat içinde bozulmaktadır. Bu yüzden vatandaşlarımızdan milli servet olan kurban derilerini kesimden hemen sonra tuzlamalarını rica ediyoruz. Kurban Bayramı'nda 10 araç ve 10 personel ile kurban derileri toplanacaktır" diye konuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz