Halkın Sesi’nden bir iddia daha!

3 Ekim 2019 Perşembe 20:29

Halkın Sesi

Halkın Sesi’nden bir iddia daha!

Kozlu’da heyelan bölgesinde yapımı devam eden 24 katlı üç bloktan oluşan 75 metre yüksekliğinde Alper İnşaat Nakliyat Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şti. Projeyle ilgili her geçen gün yeni iddialar ortaya atıldığına işaret eden Halkın Sesi Gazetesi, 55 bin metre karelik alanda devam eden proje kapsamında, banka kredileriyle daire satın alanlar binanın ruhsat sorunları yüzünden zor günler yaşamaya başladığını ve firmanın daire alan hak sahiplerine cevap vermekte güçlük çektiğini gündemine taşıdı.

Halkın Sesi’nin adı geçen firma ile ilgili yaptığı yayında şu ifadelere yer verildi;

“YAPI DENETİM NASIL İZİN VERDİ?”

Alper İnşaat ile Geredeli inşaat firmasının Kozlu’da yapımı süren Trio Towers adındaki 75 metre yükseklikteki binaya nasıl ve ne şeklide olur verdiği ise kamuoyunda merak ediliyor. Firmanın yapımını üslendirdiği mühendislik projeleri ile ilgili olarak sorunlar yaşandığı, daire sahibi olan vatandaşları sıkıntıya soktuğu öğrenildi.

Alper ve Geredeli inşaat firmalarının bankalardan 0.98’le ev sahibi yapacaklarına inanan müşteriler hayal kırıklığına uğradığı bildirildi.

“BANKALAR MERCEK ALTIN ALDI”

Alper ve Geredeli İnşaat firmalarına tapu ve benzeri teminatlar karşılığı hatırı sayılır krediler açan bankalar son günlerde yaşanan olaylar üzerine iki firmayı mercek altına aldığı ifade edildi. Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntı sebebiyle Bankalar kredi limitlerini aşağıya çekerken, Alper ve Geredeli inşaata iltimaslı kredi imkanı sundukları bundan dolayı da Bankaların Genel Müdürlüklerinin Şubeleri dolayısıyla firmaları mercek altına aldığı ileri sürüldü.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz