Genç bir kadının dramı!

18 Ağustos 2019 Pazar 21:48

Haber Merkezi

Genç bir kadının dramı!

Ablasının yakalandığı bir hastalığın tedavisi için çalmadık kapı bırakmayan M.A’nın ablası S.A hayatını kaybetti.

Uzun yıllar yakalandığı bir akciğer rahatsızlığı sonucu solunum cihazına bağlı olarak ve karnından beslenerek hayata tutunmaya çalışan S.A için kardeşi M.A, son 9 aydır hastanede tedavi gören ablasını evine getirdikten 3 gün sonra kaybetti.

Kilimli’de oturan M.A, ablası S.A’yı hastane ortamından eve çıkarmak ve kendisine daha iyi şartlarda tedavi olmasına imkan tanımak için girişimde bulundu.

M.A’ya solunum cihazı alması gerektiğini, ancak bu şekilde kendisine izin verebilecekleri söylendi. M.A o günlerde yaşadıklarını özetle şöyle dile getirdi;

“Eve çıkabilesi için cihaz lazım. 3 Mayıs’ta Kaymakamlığa başvurdum. Kaymakam yokmuş, vali yardımcısı bakıyormuş. 15 gündür toplanamadılar. SGK’ya medikale gittim. 9 bin lira devlet, 15 bin lirasını biz karşılıyormuşuz. Cihaz ucuz olsa çoktan almıştım.

“SURİYELİ DEĞİLİZ YA!”

Siyasilere de anlattım. Yardımlarını istedim. Kulak asan olmadı. Suriyeli olsak hemen verirlerdi. Sonuçta bir arkadaşımın yardımıyla cihazı tedarik ettim. Jeneratör alacaksınız dediler, borç bulup jeneratör aldım. Odasını hazırladım. Yıkanması için bebek küveti, yatağı, televizyonunu aldım.

“BİR TÜRLÜ AMBÜLANS GELMEDİ!”

Bayramdan önce saat 11.00 de taburcu edilecekti. Sonra 1 saat, 2 saat 3 saat derken akşam 17.00 oldu. 112’yi aradım. Hanımefendi “çok yoğunluk var” dediler. “Hastanız sırada göndereceğiz” dediler. Saat 22.30 da bir kez daha aradım, bu kez kavga ettim. “İki de bir arayıp, bizi taciz etmeyin, müsait olunca göndereceğiz” dediler. Ertesi sabah ambülans geldi. Bu ülkede insana verilen değer bu. Ablama baştan tanı koyamadılar. Geç kaldılar. Oradaki zaman kaybı hastalığın ilerlemesine yol açtı. Kimseye sesimizi duyuramadık. Şimdi ablam yok. Bunlar bizim başımıza geldi. İnşallah ders çıkarırlar da bizim durumumuzdaki insanlara yardımcı olurlar”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz