Gelirini üniversite öğrencilerine burs olarak verecek

22 Ağustos 2019 Perşembe 22:15

Gelirini üniversite öğrencilerine burs olarak verecek

Ereğli’de, bir işçi emeklisi üniversite öğrencilerine burs verebilmek amacıyla bez torba üretimine başladı.

İlçede özel bir firmadan emekli olan Selahattin Güney (63), gazetecilere yaptığı açıklamada, Göktepe Mahallesi Küçük Yalı Sokak'taki evinde sürdürdüğü arıcılık ve bal üretiminin yanı sıra gerek arıcılık sektörüne bazı kolaylıklar sağlamak gerekse eğitime katkıda bulunmak üzere çeşitli çalışmalar yaptığını söyledi.

Bunlardan birinin de arı üreticilerinin bal kavanozlarını koyabilecekleri bez torba üretimi olduğunu anlatan Güney, "Geçtiğimiz yıl özellikle marketlerde uygulama konulan ‘plastik poşete karşı önlemler’ kapsamında, ben de böyle bir çalışma başlatmıştım. Hasat döneminde bal üreticilerimizin satışa sunacakları balları koydukları kavanozlar için iki ayrı ölçüde bez torbalar yapmıştım. İki ve bir kavanozluk ölçülerinde çuval bezinden dikerek ürettiğim torbalara, bal üreticilerimizden önemli talep gelmişti. Torba satışlarından elde ettiğim gelirin tamamını da üniversiteye giden öğrencilerimize burs olarak vermiştim." diye konuştu.

 

Güney, bu yıl da gelen talep üzerine tekrar bez torba üretimine başladığını aktararak, "Geçen yıl olduğu gibi elde ettiğim geliri öğrencilere burs olarak dağıtacağım. Bu vesileyle eğitime de katkı sağlamanın huzurunu yaşıyorum" dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz