FARELİ KÖYÜN KAVALCISI (!)

3 Şubat 2020 Pazartesi 23:28

YeniGün Gazetesi

FARELİ KÖYÜN KAVALCISI (!)

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, AK Parti merkez ilçe ve il teşkilatını birbirine kırdırarak partiyi ele geçirme çabalarını hızla sürdürürken, Zonguldak merkezini lağım fareleri bastı.
Bu farelerin Nizam caddesindeki lokantaların kapısından, imalathanelerine girmeye çalışmaları görenleri hayretler içinde bıraktı.
Bu arada; lağım farelerini şehirden temizlemek yerine özel halk otobüslerini “doğrudan teminle” Atıl İnsan Kaynakları şirketini kurtarmayı tercih eden Selim Alan’a tepkilerde çığ gibi büyüyor.
Şirketin bünyesinde faaliyet gösteren ElmasTV ise Selim Alan’ın parti içinde başlatmak istediği operasyona “tetikçilik” yapması ve Alan’a övgüler yağdırması da dikkatlerden kaçmıyor!
Bilindiği gibi ekonomik zorluklar içinde bulunan Atıl İnsan Kaynakları Şirketi, bir süre önce konkordato ilan etmişti.
Batık durumdaki şirketlerin, borçlarını karşılayabilecekleri koşullar dahilinde ödemek için alacaklılarıyla yaptıkları anlaşma anlamına gelen Konkordato, süreç içinde iflasın istenmesine kadar gidiyor.
Yeni Gün’e ulaşan bilgilere göre, Atıl İnsan Kaynakları şirketi yaklaşık 1 ay içinde iflasını isteyecek.
“EREN ENERJİDEN ALINAN PARA!”
Öte yandan; Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan hakkında ortaya atılan bir başka iddia ise gündemde bomba etkisi yarattı.
İddiaya göre bir üst düzey görevlinin girişimi sonucu EREN Enerji, seçim döneminde Selim Alan’a 500 bin lira, yine aynı görevlinin İstanbul merkezli 2 şirketten de 500 bin lira olmak üzere toplam 1 milyon lira yardımda bulunduğu orta çıktı.
“YAPMADIKLARINI BIRAKMAZLARDI”
Yen Gün Soruyor;
Şehir merkezinin göbeğinde ortaya çıkan ve halkın sağlığını da tehdit eden lağım farelerinin bir önceki Başkan Muharrem Akdemir döneminde ortaya çıkmasına şiddetle tepki gösterecek olanlar, bugün neden susuyor?

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz