Emekli oldu… Dedeman’a işbaşı yaptı

20 Ekim 2019 Pazar 21:34

Haber Merkezi

Emekli oldu… Dedeman’a işbaşı yaptı

Aldığı doğrudan temin işlerle Zonguldak Belediyesi’nin kasasını boşaltan sözde batık müteahhit Davut Acar’a yakınlığı ile bilinen Zonguldak Emniyet Müdür Yardımcısı Gökhan Aydın, emekliye ayrıldı.

Yaklaşık 20 gün önce emekliye ayrılan Gökhan Aydın, Demir Şirketlerinin bünyesinde bulunan Dedeman Otel’e Güvenlik Müdürü olarak işbaşı yaptı.

Yeni Gün Gazetesi, hiç kimsenin çalışma hayatı ile ilgilenmez. Herkesin emekli olsun ya da olmasın, ikinci bir iş yapmasına saygı duyar.

Ancak, Davut Acar’la yediği içtiği ayrı gitmeyen Aydın’ın Dedeman’a işbaşı yapması, kamuoyunda merak uyandırdı.

Bilindiği gibi Davut Acar Dedeman Oteli’nin yanındaki arsayı belediyeden 49 yıllığına kiralamış, ancak yaklaşık 7-8 yıldır bu yer atıl durumda kalmıştı.

Acar’la belediye arasında yapılan sözleşmeye göre belediye kira kontratını iptal etmesi gerekirken, Davut Acar bir önceki Belediye Başkanı Muharrem Akdemir döneminde bu yeri Demir Şirketlere devretti.

Demir Grup da bu alanda alışveriş merkezi yapmak için inşaata başladı. Ancak Demir Şirketlerin yaşadığı mali sorunlar nedeniyle inşaatı yaklaşık 3 ay önce durdurduğu da gelen bilgiler arasında.

Bu gelişmeler üzerine Acar’ın sıkı fıkı olduğu Gökhan Aydın’ın Dedeman’a güvenlik müdürü olarak atanması, Erdoğan Demir’in Davut Acar’a “kıyağı” olarak yorumlandı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz