Eğitim-Bir-Sen’den kahvaltı

29 Eylül 2019 Pazar 20:02

Eğitim-Bir-Sen’den kahvaltı

Sendika üyesi ve aileleri için düzenlenen kahvaltıya, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, sendikanın il ve ilçe teşkilatları, kadın kolları ve üyeler katıldı.

 

AŞKAR “KAMU ÇALIŞANININ ONURUNU ZEDELEYECEK RAKAMLARA İMZA ATMADIK”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Kamuran Aşkar, katılımcılara teşekkür ederek, şunları söyledi;

“Biz bu sendikayı sadece ücret sendikacılığı için kurmadık. Bu söz, bize hep yol gösterdi. Akif İnan hocamızın sevdası,  bir miras olarak son derece gür bir sedayla yankılanıyor. Emek mücadelemiz, değer yargılarımız ondan aldığımız ilhamla devam ediyor. Biz fedakarlık zamanlarında her türlü fedakarlığı yaptık. Oldukça makul rakamlarla görüşmelerde teklifler sunduk. Ancak kamu işveren heyeti bütün iyi niyetimize rağmen kamu çalışanları için müzakere bile edilemeyecek tekliflerle bize karşılık verdi. Biz de gereğini yaptık, kamu çalışanının onurunu zedeleyecek rakamlara imza atmadık. Israrla söylediğimiz bir şey vardı. Türkiye büyüyorsa, milli gelir artıyorsa kamu çalışanı da bundan payını almalıdır. Bizim mücadelemiz hakkın tesisi içindir.”

“ZONGULDAK'TA EĞİTİME YENİ YENİ SAHİP ÇIKILIYOR”

"Memur-Sen kurulduğu günden beri yeni bir Türkiye idealinin en büyük yaşatıcısı olmuştur. One Minute başkaldırışına da ‘Dünya beşten büyüktür’ saptamasına da sahip çıkmıştır. Çünkü Memur-Sen gücü elinde bulunduranların adil bir dağılım yapmaları mücadelesini vermektedir. Bugün Türkiye toplu sözleşme masasında tarihi bir fırsat tepmiştir. Yasanın adaletsizliği masanın adaletsizliğine dönüşmüştür. Ne yazı ki memurlarımız ve memur emeklilerimiz hak ettiği artışı elde edememişlerdir. Ancak sendikacılığın kitabı Memur-Sen’imizin dik duruşuyla yeniden yazılmıştır. Bu kararlılığın genç kuşaklarımıza örnek olacak. Kömüre dayalı bir ekonomik düzenin geliştiği Zonguldak'ta eğitime yeni yeni sahip çıkılıyor. Öğretmen açığından, fiziki yeterliliğe ve niteliksel dönüşüme kadar eğitimin her alanında işbirliği yapılarak şehrin eğitim kalitesinin arttırılabilir.”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz