Devlet 18 yaşında!

6 Ağustos 2019 Salı 23:02

Haber Merkezi

Devlet 18 yaşında!

Zonguldak Belediyesi’ni doğrudan temin işlerle “arpalık” haline çeviren batık müteahhit Davut Acar ve dönemin bazı belediye yöneticileri hakkında, beklenen soruşturma açıldı.

Yeni Güne ve Halkın Sesi gazetelerinin bu konuda ihbar niteliğindeki tüm haberlerine rağmen İçişleri Bakanlığı’nca soruşturma izni verilmemesi üzerine Danıştay harekete geçti.

Danıştay’ın İçişleri Bakanlığı’nın bu kararını iptal etmesi üzerine, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı ilgili kanun gereğince dava açtı.

Savcılığın açtığı dava, Zonguldak 4’ncü Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Savcılığın açtığı davada, başta önceki dönem Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Darende, Nilgün Sarbay, Şenol Şanal ve Belediye Başkanı Selim Alan’ın başkan yardımcısı olarak göreve getirdiği, dönemin Fen İşleri Müdürü Ogan Göktürk ile bazı memurlar yargılanacak.

“DOĞRUDAN GÖTÜRMÜŞLER”

Bir önceki dönemde görev yapan bazı meclis üyelerinin yargıya başvurmaları sonucu, belediyenin doğrudan teminle toplam 118 iş alımının 91’ni batık müteahhit Davut Acar’ın firması Aralel inşaata verdikleri ortaya çıktı.

Dava dosyasında ayrıca, Acar’ın aldığı işlerin büyük bölümünü zamanında bitirmediği, bazılarını yarım bıraktığı, bazılarında ise yeterli malzeme kullanmadığından yıkıldıkları iddiaları da yer aldı.

 Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz