Çocukları dağa kaçırılan annelere destek

6 Ekim 2019 Pazar 22:09

Çocukları dağa kaçırılan annelere destek

Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri ve Zonguldak Türkiye Gençlik Birliği Üyeleri, çocukları dağa kaçırdıkları için HDP İl binası önünde günlerdir oturma eylemi yapan anneleri Diyarbakır'a giderek destek verdiler ve annelerin acısını paylaştılar.

Türkiye Gençlik Birliği Zonguldak İl Başkanı Umut Ergin, Diyarbakır'daki eylem yapan annelere Zonguldak selamını getirdiklerini belirterek, ziyaretle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Türkiye Gençlik Birliği Zonguldak İl Başkanlığı ve Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri bugün Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan annelerin yanında oldu. 32 gündür direnişte olan anneler, gençlere kaçırılan çocukları hakkında bilgiler verip acılarını paylaştı. Ailelerin kararı çok net. Evlatlarını alana kadar oturma eylemine devam edecekler. Bizimde yüreklerimiz kardeşlerimiz bulunana kadar onlarla. PKK terör örgütü annelerimizin ayakları altında ezilecektir. Çalışmalarımıza devam edeceğiz tüm vatansever Zonguldak halkının, öğrenci arkadaşlarımızın, madencilerimizin selamını ilettik sesi olduk onlarında Zonguldak'a çok selamı var. Tüm Zonguldak halkını annelerimize babalarımıza destek olmaya davet ediyoruz."


Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz