Çaycuma’nın kardeşi Ankara

20 Ekim 2019 Pazar 21:30

Haber Merkezi

Çaycuma’nın kardeşi Ankara

CHP Genel Merkezinin kaynak ve kadroları iyi durumda olan belediyelerle imkânları sınırlı belediyeleri birbiriyle eşleştirilerek belediyelerdeki hizmet kalitesini artırmak amacıyla başlattığı “kardeş belediyecilik” uygulaması uyarınca Çaycuma Belediyesi Ankara Büyükşehir Belediyesi ile kardeş belediye oldu

CHP Genel Merkezi partinin 31 Mart seçimlerinde kazandığı 11’i büyükşehir, 10’u il belediyesi olmak toplam 250 belediye için “kardeş belediyecilik” uygulaması başlattı.

Kaynak ve kadroları iyi durumda olan belediyelerle imkânları sınırlı belediyelerin birbiriyle eşleştirilerek, tüm belediyelerde hizmet sunum kalitesinin artırılması amaçlanan uygulamada büyükşehir belediyeleri lokomotif rol oynayacak.

Proje kapsamında makine parkı, maddi imkânsızlıklar ve coğrafi olarak çeşitli olumsuzluklar yaşayan belediyeler imkânı daha iyi olan belediyelerle buluşturulacak. Yalnızca maddi yardım, kaynak desteği gibi konuları içermeyen uygulama ile özellikle proje ve insan kaynağı konusunda farklı destekler sunulacak.

“BELEDİYE MECLİSLERİNDE ONAYLANMASININ ARDINDAN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK”

İlk etapta nüfusu 55 bin altında olan belediyelerin nüfusu 150 binin üstünde olan belediyelerle eşleştirildiği proje kapsamında, Çaycuma Belediyesinin kardeş belediyesi Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak belirlendi.

Belediyelerin, ilgili protokolü karşılıklı olarak kendi meclislerinde onaylatmalarının ardından başlayacak uygulama partinin kurduğu Yerel Yönetimler Koordinasyon Merkezi tarafından da izlenerek eşgüdüm sağlanacak.

CHP Genel Merkezinden Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torum imzası ile Çaycuma Belediye Başkanlığına gelen yazıda Ankara Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçilmesi istendi.

“OLUMLU SONUÇLARI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Konuyu sosyal medya adresinden “Hayırlı, uğurlu olsun” diyerek duyuran Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “İyi işletildiği takdirde son derece yararlı olacak kardeş belediyecilik uygulamasını başlatan başta Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun olmak üzere genel merkezimizin tüm değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi olanakları, kadroları, makine parkı son derece geniş bir belediye ile kardeş ilan edilmemiz, genel merkezimizin Çaycuma’ya verdiği değeri de ortaya koyuyor. Ankara Büyükşehir Belediyesinin özellikle, deneyim, proje, teknik eleman, ekipman konusunda bizlere ciddi desteği olacağına inanıyorum.

Sayın Mansur Yavaş gibi çok değerli bir belediye başkanı ile işbirliği içinde olmak da bizler için ayrı bir onur. Onun Beypazarı Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde geliştirdiği model, Çaycuma ölçeğindeki bir belediye için önemli deneyimler içeriyor. Ben tekrar her iki belediyemize de hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz