CHP’DE SANCILI SÜREÇ

22 Kasım 2019 Cuma 12:25

CHP’DE SANCILI SÜREÇ

 

Cumartesi ve Pazar günü CHP’nin mahalle delege seçimleri yapılacak.

Hatırlayın; bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il ve ilçe kongrelerinde uzlaşma sağlanmasını, mümkünse tek adayla seçime gidilmesi önerisinde bulunmuştu.

Ben de pek çok ilde olacağı gibi Zonguldak teşkilatlarında bunun sağlanamayacağını ve en az 3 grubun liste çıkaracağını savunmuştum.

Yanılmışım!

Merkez ilçede 3 değil 5 grup liste çıkardı.

Bakınız;

Yaklaşık 2-3 yıldır bu köşeden CHP’nin nasıl örgütlenmesi, bir ilçe ya da il başkanının nasıl olması gerektiği, üye değil seçmen odaklı politikaların izlenmesi, güçlü muhalefet yapısının ortaya konması, gençlerin örgütlenmesinin sağlanması, “küçük olsun benim olsun” zihniyetinin parti içinde egemen kılınmasının önlenmesi, yeni yüzlerle topluma güven verilmesi gibi sonuca endeksli pek çok görüş paylaştım.

“Ben değil, biz olmamız” gerektiğine defalarca vurgu yaptım…

Bunları anlatırken zaman zaman kantarın topuzunu kaçırdım ve sert üslup da kullandım!

Tepkiler aldım…

Ama bildiğim ve inandığım doğrulardan asla vazgeçmedim.

Şimdi;

Merkez ilçe delege seçimlerine 5 farklı gurup liste hazırladı.

Hepsinin elbette ki bir amacı var.

Ancak;

Hiç birinin “CHP’yi Zonguldak’ta birinci parti yapacağız” diye ortak bir amacı olmadığına bahse girerim!

Kin, öfke ve intikam duygularıyla bezenen bu grupların CHP’yi bir yerlere taşıyacağına inanabilir misiniz?

Öyle olsa yerel seçimlerde sandığa gitmeyen, MHP ve AK Parti’ye oy isteyenler ve “ihanet” suçlamasıyla karşı karşıya kalanlar bu listelerin arasında olmazdı.

Aslında;

“Sen, adamlar oy kullanırken yanında mıydın? Nereden biliyorsun CHP’ye oy vermediklerini?” diyebilirsiniz…

Bu doğru. Kanıtlanması imkansız gibi bir şey!

Bakınız;

Merkez ilçede “kırmızı liste” olarak ortaya çıkan ve Harun Akın’ın arkasında olduğu Ebru Uzun’un önderliğindeki listeye bir göz atın!

Burada yer alanların hakkında “ihanet” suçlaması var!

Bunların arasında yerel seçimde sandık başında görev almayanlar var!

Öte yandan, benim de bildiklerim var.

AK Parti il yöneticisi bir arkadaşımın bende saklı itirafları var. Bu isimleri çok rahat açıklayabilirim, ancak AK Parti il yöneticisi arkadaşım oldukça zor durumda kalacağından bu isimleri açıklamamı kimse benden beklemesin!

Şimdi;

Fazlaya gerek yok. Size 3 isim vereceğim… (Bu isimler, AK Parti yöneticisinin "Allah onlardan razı olsun" dediği isimler değil)

Kırmızı listeyi hazırlayan Ebru Uzun, eşi ve kılavuzu Timur Uzun ile Harun Akın’ın baş müridi Kemal Kara!

Bu isimler çıksınlar ortaya CHP’ye oy verdiklerine, çalıştıklarına dair “namusları, şerefleri ve çocukları üzerine” yemin etsinler, ben de başta Harun Akın olmak üzere hepsinden özür dileyeceğim!

Edemezler…

Ederlerse; onur ve haysiyet sorgulamasına girerler!

Bu arada;

Merkez ilçe yöneticisi ve adaylığı söz konusu olduğundan liste hazırlayan Sevgi Alay’ın bazı üyeler tarafından tehdit edildiğini biliyordum.

Ancak;

Bu kişilerin Sevgi Alay’a silah gösterecek kadar cüretkar olabileceklerini düşünmüyordum.

Alay’ı aradım ve ne olup bittiğini sordum.

Haberi doğruladı. Devamında ise;

“Size daha önce de anlatmıştım. Bu kadar da ileri gideceklerini düşünmemiştim. Günlerdir neler çekiyorum. Bir ben bir de yanımdaki arkadaşlarım biliyor. Seçime mi gidiyoruz yoksa savaşa mı?” dedi…

Görüyorsunuz değil mi?

İktidara talip bir partinin, üstelik Atatürk’ün partisinin bir takım çıkar guruplarının elinde nasıl da eriyip bittiğini görüyorsunuz değil mi?

Delege seçimlerinde oy kullanacak CHP üyelerine sesleniyorum;

“Gelin buna izin vermeyin. Şu 2 gün içinde mahallenizdeki, çevrenizdeki parti üyesi olmayan CHP seçmeniyle görüş alışverişinde bulunun. Bir de onları dinleyin. Onların düşünceleri ışığında rotanızı belirleyin. Biliniz ki onların CHP’nin başarılı olmasından öte başka bir dertleri yok”

Hepsi bu!

 

 

 

 

 

...
Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz