CHP’DE HAREKETLİ GÜNLER…

17 Kasım 2019 Pazar 18:15

CHP’DE HAREKETLİ GÜNLER…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongre süreci, bu ay içinde yapılacak mahalle delege seçimleriyle başlıyor.

İl geneline baktığımda; her ne kadar Ereğli ve Çaycuma kongreleri il kongresinde sonuca etki edecek olsa bile kuşkusuz merkez ilçe kongresi diğerlerine göre daha fazla önem taşıyor.

İlçe başkanlığına aday olacak isimler, 23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak mahalle delege seçimleri için liste hazırlığını sürdürüyor.

Harun Akın ve ekibi bir yanda, Halil Furat ve ekibi diğer yanda liste hazırlarken, adaylığını açıklayan merkez ilçe yöneticisi Sevgi Alay da merkez ilçe binasında yanında olan bazı isimlerle çalışmalarına devam ediyor.

Bakınız;

Edindiğim bilgilere göre, Harun Akın yani Ebru Uzun ve ekibi ile Halil Furat’ın ekibi bazı mahallelerde ortak liste hazırlıyor.

Sanıyorum bu çalışma, il başkanlığına yönelik bir pazarlık meselesi.

Şöyle ki;

Daha önce il başkanlığına aday olacağını açıklayan Harun Akın’ın ekibinden Ebru Uzun’un hukuken aday olamayacağı yönünde bazı iddialar var.

Eğer, bu iddialar doğru ise Halil Furat ile birlikte merkez ilçe kongresi çalışmalarını yürüten ve il başkanlığına aday olacağını açıklayan Tahsin Erdem’in ismi üzerinde uzlaşma sağlanmış diyebiliriz…

Öte yandan;

Sevgi Alay da il başkanlığı konusunda Tahsin Erdem’e sıcak bakıyor ve kazanması halinde kendisini destekleyeceğini söylüyor!

Harun Akın’ın (ki… ben onlara Akın’ın muridleri diyorum)  ve Halil Furat'ın ekibinden bazı CHP üyelerinin kendi listesine girmemeleri konusunda tehdit edildiğini belirten Sevgi Alay’ın, Akın ve Furat ekibiyle hareket eden Tahsin Erdem’i desteklemesi de düşündürücü değil mi?

Bakın;

Önümüze çok değil bir yıl sonra sandık gelebilir.

CHP’de şu isimlere dikkat edin!

Harun Akın, Umut Başoğlu, Halil Furat, Ali İhsan Köktürk, Halil Posbıyık, Bülent Kantarcı, Şerafettin Turpçu…

Ben bu isimlerin ortak amacının hedefinde “milletvekili olmak” yatıyor.

Siz aksini iddia edebilir misiniz?

Şu anda koltuk sayısı 2… Hadi rüzgar esti sayı 3’e çıktı…

Diğer 5 isim ne yapacak?

Peşinen söyleyeyim. Birbirlerine rahatça kazık atabilecek şekilde sözde uzlaşma zemini arayacaklar.

Şimdi;

Bir de Deniz Yavuzyılmaz cephesine bir bakalım.

Adaylığını açıklayan Sevgi Alay'ın üzerinde Deniz Yavuzyılmaz ile hareket ediyor şeklinde bir algı var!

Bence bu doğru değil.

Zira Sevgi Alay, yukarıda saydığım isimler gibi “merkez ben” ihtirası içinde.

Buna bizzat şahit oldum.

SevgiAlay'ın delege listeleri hazırlama çalışmaları içinde etrafına aldığı birkaç kadın ile birlikte sağa sola emir yağdırarak, kırıp dökerek hareket etmesi, üyeleri küstüren davranışları üzerine şansını tamamen yok etti diyebilirim.

Bakın ben; CHP içinde baştan itibaren yeni yüzler aranması gerektiğini söylüyorum.

Yeni yüzden kastım, sadece yüzle sınırlı değil.

Bir ilçe başkanı ya da il başkanının nasıl olması gerektiğini bu köşeden defalarca yazdım.

Sevgi Alay’ın söylediklerimin ışığında partiye katabileceği bir şeyin olmadığını, aksine partiye daha fazla zarar vereceğini fark ettim. (Bu arada listesinden mahalle delegesi başvurumu da geri çektim)

Öte yandan;

Deniz Yavuzyılmaz’a “Teşkilat içinden çok tepki var” şeklinde başından itibaren bir algı operasyonu yürütülüyor.

Şu gerçeği artık görmemiz gerekir.

Yavuzyılmaz’a tepki, Harun Akın, Şerafettin Turpcu ve Halil Furat’ı sandıkta bıraktığı için bu isimlerin müritlerinden gelmektedir.

Oysa CHP’nin bunların dışındaki üyeleri ile seçmeninin Deniz Yavuzyılmaz ile bir sorunu yok.

Benzer durumu Ünal Demirtaş’ta Ereğli’de yaşıyor…

Oysa; CHP’nin Zonguldak’taki seçmen kitlesi her iki milletvekilinin çalışmalarını yakından izliyor ve yaptıklarını takip ediyor.

Onların bir sorunu yok. Gidin seçmenle bir konuşun.

Size “Bırakın bizim vekillerimizi siz gidin AK Parti milletvekilleriyle uğraşın. Onlara (Nerede vaat ettiğiniz hizmetler) diye sorun” diyeceklerdir.

CHP'de küçük olsun benim olsun zihniyetindeki bu yapıyla mücadele etmek, Sevgi Alay'ın harcı değil...

İçimden bir ses, Sevgi Alay'ın da bu zihniyet içinde olduğunu söylüyor.

Hepsi bu!

Yorumlar
  • Nigar Arıcı
    18 Kasım 2019 Pazartesi 08:53

    Daha ne olsun... Elinize yüreğinize sağlık. Bu isimlerle ZONGULDAĞI ilelebet kazanamayacağımızı biz biliyoruz'da, kendileride bilse keşke, hırsı gözlerini kapatmış bir avuç insan topluluğu.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz