Bisiklet parkı zorunlu hale getirildi

8 Ekim 2019 Salı 20:28

Bisiklet parkı zorunlu hale getirildi

Çaycuma Belediye Meclisinin Ekim ayı toplantısında yapımı tamamlanan tüm bisiklet yollarının imar planına işlenmesi karar altına alınırken, yeni yapılacak binalara bisiklet parkı zorunluluğu da getirildi.

Buna göre Çaycuma’da konut yapanlar, her bağımsız bölüm için 3 adet bisiklet parkı yapacak

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığındaki toplantıya belediye meclis üyelerinin yanı sıra daire amirleri ve CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Meclisten son çıkan yasa ile tüm ülkede yapımı zorunlu hale gelen bisiklet yolları, bisiklet parkları ve bisiklet istasyonlarının ilçede bu zamana kadar yapılan kısmının imar planına işlenmesinin karar altına alındığı toplantıda yeni yapılacak binalara bisiklet parkı yapma zorunluluğu da getirildi.

Belediye meclisinin kararına göre, yeni yapılacak binalarda bisiklet parkı zorunlu hale gelirken sayılar şu şekilde belirlendi:

Konut amaçlı yapılarda her bağımsız bölüm için 3 adet bisiklet parkı yapılacak.

Yapıda bulunan ticari alan 50 metrekareden küçükse 5 adet, 50-150 metrekare arasıysa 10 adet, 150 metrekareden büyükse her 100 metrekare için artı 2 adet bisiklet için park yapılacak.

“LENNESTADT’TA HEPİMİZİN İÇİ GURUR DOLUYDU”

Bir önceki toplantıdan sonra yapılan çalışmalarla ilgili meclisi bilgilendiren Başkan Kantarcı, özellikle kardeş kent Lennestdat’ta yaptığı temaslar hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulundu.

Kantarcı, “Çaycuma’mızın adı her gün 20 bin aracın geçtiği bir meydanda yaşayacak. Bu kararın başka sonuçları da var, bizim oradaki diğer kuruluşlarla olan ilişkilerimizi de rahatlatacak. Bu seyahatte Ticaret ve Sanayi Odamızdan kalabalık bir iş insanı heyetiyle birlikteydik. Odamız Siegen Olpe Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Oda, orada mesleki eğitimle ilgili çok önemli işler yapıyor. Kurs değil resmen okul açmışlar. Binlerce insan eğitim vererek sanayiye nitelikli insan kazandırırken insanları iş sahibi de yapıyorlar. Bu konuda işbirliği konusunda bir mutabakat oluştu. Biz de bu şekilde insan yetiştireceğiz, Lennestadt’la oda marifetiyle ilişkiye geçerek buradan oraya eğitim için insan göndereceğiz”dedi

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz