BU NASIL BİR İL BAŞKANI?

27 Ekim 2019 Pazar 23:07

Haber Merkezi

BU NASIL BİR İL BAŞKANI?

AK Parti Milletvekilleri Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu, başta Vali Erdoğan Bektaş olmak üzere bazı bürokratları “metal yorgunluğu” ile suçlayıp, görevden alınacakları mesajı verdi.

Bu durum AK Parti içinde bile tartışma yaratırken, AK Partili milletvekillerine ilk tepki CHP İl Başkanı Hakkı Güney’den geldi!

Ne diyor Hakkı Güney?

“Zonguldak’ta, vergi dairesi başkanı, il özel idaresi genel sekreteri, il milli eğitim müdürü ve sosyal Politikalar il müdürlerinin kamuoyunda metal yorgunu oldukları ve görevden alınacakları konuşuluyor”

“Bu arkadaşları göreve getiren AK Parti kadrolarıdır”

“Vergi dairesi başkanı Refik Akgün’ün metal yorgunluğu mu var, yoksa güzel çalışmaları mı var?”

“İl Özel idaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, çalışmalarıyla başarılı bir bürokratımızdı”

“İl Milli Eğitim müdürünü yakından takip ediyoruz ve Zonguldak’ta eğitimi onuncu sıraya getiren bir arkadaşımızdır”

“Bu AK partinin dışarıda kalmış kadrolarının tekrar yerleştirme operasyonudur. Zonguldak’ta dürüst ve çalışan bürokratları destekliyoruz. Bunu metal yorgunluğu deyip geçiştiremezsiniz”

“Yeni baştan kadrolaşmalar başlıyor. Buradan milletvekillerine sesleniyorum, birlik ve beraberlik içerisinde giden sistemi zor bir duruma sokmamalarını, Zonguldak için çalışan bürokratları rahat bırakmalarını istiyorum. CHP olarak bu değişimi kadrolaşma olarak algılıyoruz”

Allah aşkına, bu Hakkı Güney Ay’da mı yaşıyor?

Sahip çıktığı bu isimler ile Zonguldak’taki hangi bürokrat AK Parti milletvekillerinin, il başkanının, ilçelerde ilçe başkanlarının talimatları ve haberleri olmadan tek bir imza atabiliyor mu?

İş-Kur kanalıyla çeşitli müdürlüklere ve belediyelere alınan geçici işçilerin listesini bürokratlar mı hazırlıyor, yoksa AK Parti teşkilatlarından gelen listeleri mi onaylıyorlar?

AK Parti il binasında çalışan sekreterlerin bile arkadaşları, yakınları Alo 170’e yerleştirildiğini bilmeyen CHP il başkanından, il başkanı olur mu?

Cumhur ittifakının CHP’yi teröristlerle iş birliği içinde olduğu üzerine algı operasyonu yürüttüğü sırada Güneydoğu’da görevlerinden alınan bazı belediye başkanlarına (henüz yargılama süreci başlamadan ve sonuçlanmadan) “arkadaşlarımız” diye hitap etmesini eleştirdiğim için beni çapsızlıkla suçlayan Hakkı Güney’e işgal ettiği o koltuk, inanın çok büyük geliyor!

Bakınız;

CHP il ve ilçe teşkilatları Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı yılını, bundan öncekilerde olduğu gibi alternatif törenle kutlayacak.

Gidin bakın Valilik binası önündeki Atatürk Heykeli’nin bulunduğu yere, bu törene CHP içinden kaç kişi katılacak?

Partililer ve yöneticilerle birlikte toplasan 50 kişi!

Oysa;

Her iki teşkilatın 50’ye yakın asil, bir o kadar da yedek yönetici üyeleri var.

Zonguldak’ın da 19 mahallesi var!

Peki; bu mahallelerin CHP temsilcileri var mı?

Kayıtlarda var!

Mahallelerinden bırakın üyeleri, CHP seçmenlerinden 50 kişiyi o törene katılmalarını sağlamayan bu temsilciler ne iş yapar?

CHP il başkanlığı, AK Parti’ye göbekten bağlı, teşkilatlarının kapısından çıkmayan ve onlara biat eden bürokratlara sahip çıkma yeri değildir…

Hakkı Güney önce tören alanını dolduracak, gerisine sonra bakacak!

Neyse;

“Emanetçi” olduğunu kendisi de biliyor zaten…

Yorumlar
  • Sendemi
    27 Ekim 2019 Pazar 23:21

    Kilimli ilçe başkanı abisi celil demirci için uğraşıyor.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz