Ambulans helikopter 14 günlük bebek için havalandı

4 Ağustos 2019 Pazar 21:27

Haber Merkezi

Ambulans helikopter 14 günlük bebek için havalandı

Karabük'te, down sendromu, hipertansiyon ve kalp hastalığı teşhisi konan 14 günlük bebek, ambulans helikopterle Ankara'ya gönderildi.

Kastamonu Devlet Hastanesinde dünyaya gelmesinin ardından sağlık durumu kötüye giden Arzu ve Zeki Kasapoğlu'nun bebeği, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Burada yapılan tetkiklerde 14 günlük bebeğe, down sendromu, yeni doğan bebeklerin uzun süre oksijensiz kalması sonucu yaşanan perinatal asfiksi, kalpten akciğerlere giden damarlarda kan basıncının artmasından kaynaklanan pulmoner hipertansiyon ve konjenital (doğumsal) kalp hastalığı teşhisi kondu.

Tedavisine, çocuk kardiyoloji uzmanı bulunan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde devam edilmesine karar verilen bebek, Sağlık Bakanlığı tarafından Karabük'e gönderilen ambulans helikopterle başkente götürüldü.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz