Amasra’da kaçak kazı

4 Ağustos 2019 Pazar 21:44

Amasra’da kaçak kazı

Bartın'ın Amasra ilçesinde kaçak kazı yaptıkları öne sürülen 6 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Bartın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Amasra ilçesi yolu üzerindeki Kuşkayası Yol Anıtı'nda kaçak kazı yapıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Şüphelilerin, alandan ayrıldığını belirleyen ekipler, il çıkışında İstanbul ve İzmir plakalı 2 otomobili durdurarak arama yaptı.

Otomobillerde yapılan aramada bulunan 1 adet jeotermal sondaj detektörü, patlayıcı madde, elektrik kablosu, delici, güç kaynağı ile kazıda kullanılan çeşitli malzemelere el konuldu, 6 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler hakkında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefetten idari işlem yapıldı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz