Alan “Kaçak yapıya müsaade yok”

27 Ekim 2019 Pazar 18:20

Alan “Kaçak yapıya müsaade yok”

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, basın mensuplarıyla makamında bir araya gelerek, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Basın toplantısında, Ankara ziyaretini değerlendiren başkan Alan, ‘’3 günlük Ankara ziyaretimiz oldu. Vekillerimizle beraber Zonguldak ile ilgili verdiğimiz sözlerin hayata geçmesi adına taleplerimiz ilettik. İnşallah bunların dönüşleri kısa sürede olacak. Biz bir dönemde beş dönemlik hizmet etmek istiyoruz. Taleplerimizi ve isteklerimizi Ankara’ya aktarıyoruz, verimli bir üç gün geçirdik.’’

Alan, bir basın mensubunun belediye meclis üyesi “Sinan Toprak’ın yakınlarını işe sokmaya çalışıyor” şeklindeki sorusuna ‘’AK Partili Meclis üyesi Sinan Toprak’ın yakınını işe sokması söz konusu değil. Buna müsaade etmeyiz, konuşulması bile doğru değil’’ diye cevap verdi.

Asfalt çalışmalarını da değerlendiren Alan, ‘’Yol çalışmalarımız devam ediyor. Hava şartlarına göre Gazipaşa’ya bir kat asfalt yaparak asfalt sezonunu kapatacağız’’ dedi.

Çalışmaların hayata geçmesi için dikkatli hareket ettiklerini belirten Selim Alan, Zonguldak’ın müteahhit mağduru olduğuna vurgu yaparak, “Biz seçici davranıyoruz. Projeler hepimizin hayali olan projelerdir. Zamanında umutlarımız kırıldı, bunları yeşertmeye çalışıyoruz. Vatandaşımızın gönlü rahat olsun” diye konuştu.

Belediye Başkanı Selim Alan, kaçak yapılaşmayla ilgili bir soruya da “Benden önce yapılanlar beni ilgilendirmiyor.  Kaçak yapıya göz yumma durumum olmaz. Kim olursa olsun gerekeni yapın talimatı verilir. Yasaya uygun olmayan yapılara gerekeni yapıyoruz” dedi

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz