Adalet tecelli etti

6 Ekim 2019 Pazar 18:21

Haber Merkezi

Adalet tecelli etti

EMKO Şirketler Grubu Başkanı İş Adamı Yusuf Günay’a karşı başlatılan FETÖ kumpas davası sonuçlandı.

Bir çalışanının FETÖ üyesi olmasının ortaya çıkması sonucunda Zonguldak’ta isimsiz ihbarlarla bir takım çevrelerin başlattığı algı operasyonu sonucu açılan dava, yaklaşık 27 ay sonra sonuçlandı.

Yusuf Günay ve şirketlerini hedef alan bu kesimlerin böylece sevinçleri kursaklarında kaldı. Ak ile karanın birbirinden ayrıldığı davada mahkeme heyeti, Yusuf Günay’ın beraatine karar verdi.

Şirketlerinin ne mali ne de faaliyetleri konusunda hiç bir olumsuzluk bulunmayan, çalışanlarının maaşlarını, SGK primlerini günü gününe ödeyen, çalışanlarının maaşlarından kestiği cüzi miktarlarla onları ev ve araç sahibi yapan, devlete olan vergi gibi tahakkukları da günü gününe ödeyen, ayrıca tüm yatırımlarını Zonguldak’ta yapan, önce “yerli araba üretelim”fikrini ortaya atan, bugün ise yerli üretim seferberliğine “yerli kombi üretimi” ile destek veren Yusuf Günay’ın EMKO şirketi, 58 ülkeye ihracat yapan bölgedeki tek firma.

Günay’ın ceza almasını dört gözle bekleyen malum çevreler bu karar sonrası hüsrana uğrarken, çoğunluğu Zonguldak dışında olan iş dünyası kararı sevinçle karşıladı

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz