“VEBAL ALTINDA!”

23 Şubat 2020 Pazar 20:47

Haber Merkezi

“VEBAL ALTINDA!”

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri İncivez Mahallesi’nde bulunan günü birlik kiralık evlere baskın yaptı.
Yapılan denetimlerde 4 evin kimlik bildirme sistemine kayıtlı olmadan günübirlik işletildiği tespit edildi.
Kimlik bildirme sistemine kayıtlı olmadan günübirlik ev işletenlere ve evlerde barınanları sisteme işlemeyenlere toplamda 72 bin 100 TL para cezası uygulandı.
“SONUÇTA NE OLDU?”
Ve dosya böylece kapandı!
Oysa, Bülent Ecevit Üniversitesi kampüsünü çevreleyen bu günü birlik evlerde bilindiği gibi “fuhuş” yapıldığını Zonguldak’ta bilmeyen yok!
En büyük müdavimleri ile çalıştıranlar belli. Çalışan üniversiteli kız öğrencilerin büyük bölümü de belli.
Sosyal medyayı iyi kullanmakla bilinen Emniyet Müdürü Metin Turanlı’nın da bunları bildiğinden eminim.
Ama ne yapıyor Turanlı? Bu fuhuş çetelerini ve evleri yok edeceğine, 4 evin kimlik bildirme sistemine kayıtlı olmadan günübirlik işletildiği tespit edildiğini beyan ederek 72 bin lira ceza kestiklerini söylüyor!
Maksat “torba dolsun”
“TURANLI’YA SESLENİYORUZ”
Şahsınız dahil olmak üzere sakallı, sakalsız şube müdürlerin, asayiş bürosu ekiplerin ve hatta polis memurlarının bile bildiği bu fuhuş çetelerini ortaya çıkararak adalete teslim etmek kimin görevi?
Kız çocuklarını gurbete göndererek okumalarından, meslek sahibi olmalarından başka hiçbir şey düşünmeyen ailelerin bu çocuklarını, bataklıktan çekip çıkarmak 72 bin lira ceza kesmekle mi olur?
Aslında, saat 22.00’den sonra içki satan büfelere wisky karşılığı yol verdikleri, bazı mekanlarda rakı-balık karşılığı işletmecilere “kıyak” yaptıkları bilinen bazı isimleri bir yerlere getirerek “ödüllendiren” Metin Turanlı, şunu gayet iyi bilmelidir ki; Üniversiteli genç kızların içine düştükleri bu bataklıktan dolayı “vebal” altındadır.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz