“SATLIK TAKIM!”

25 Ağustos 2019 Pazar 17:17

Haber Merkezi

“SATLIK TAKIM!”

Zonguldakspor A.Ş Başkanı Hakan Hürfikir, Zonguldakspor’u devretmek için Belediye Başkanı Selim Alan’a çağrıda bulunarak, kulübün belediye tarafından alınmasını istedi.

Zonguldakspor’un federasyona olan borçlarının yatırılmaması halinde lisans çıkaramayacakları için ilk maça sahaya sürecekleri 11’i bir araya getirmeyeceklerine vurgu yapan Hürfikir “Sonuç olarak maçlara çıkamayacağız” dedi.

İçinde bulundukları ekonomik nedenlerden dolayı Zonguldakspor’u bırakmak istediklerini anlatan Hürfikir, “Tüm çabalarımıza karşı, gerekli desteği göremedik. Belediyemiz kulübü alırsa transferler yapılır ve takım en azından ligden düşmez” şeklinde konuştu.

CANER “VALİ BEY DE ÖYLE İSTİYOR”

Zonguldakspor Başkanı Süleyman Caner de Vali Erdoğan Bektaş ile görüştüklerini ve kulübün anahtarını kendisine teslim etmek istediklerini söyledi.

Vali Bektaş’ın da kulübü belediyenin alması gerektiğini kendilerine bildirdiğini anlatan Caner, bu durumda maçlara çıkamayacaklarının sinyalini verdi.

Kamuoyunda kulübün sahibi olan Demirlere olan borçlarla ilgili bilgi de veren Süleyman Caner,“Demirler bu işi bırakmak istiyor. Tüm alacaklarından feragat ettiler. Bizim sadece devlete, federasyona bir de piyasaya borçlarımız var. Bunların ödenmesiyle ortada bir sıkıntı kalmayacak. Belediye Başkanı Selim Alan, önce bu fikre sıcak bakıyordu. Sonradan ne olduysa (paramız yok) diye vazgeçti” şeklinde konuştu.

ESKİ BİR YÖNETİCİ “ÖNCE MALİ YÖNDEN HESAP VERSİNLER”

Zonguldakspor’un eski yöneticilerinden biri, bu gelişmeler üzerine Yeni Gün’e yaptığı açıklamada, şunları söyledi;

“Önce mali yönden hesap versinler. Yıllardır bu kulübe ne geldi ne gitti kimse bilmiyor. Mesela oto parktan, çöplükten gelen paralar öylesine az buz paralar değil. Samsunpor’dan gelen para da öyle. Hiç birinin karşılığı açıklanmadı. Varsa yoksa borç! Tesisin elektrikleri kesildi. 2 yıldır maaş alamayan alt yapı hocaları var. Paraları ödenmeyen futbolcular var. Kendi çocuklarımız bile (yeter artık) diyerek kulübü terk etti. Gelirlere ve giderlere baktığımızda Zonguldakspor’un söylendiği gibi 7-8 milyon lira borcu olduğuna inanmak güç. Çıkarsınlar belgeleriyle açıklasınlar. Bunlar açıklanmadan kimse kulübü almaz”Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz